Migracja strony z Wix na WordPress

Wix to popularny kreator stron internetowych, który zyskał rozgłos i popularność kilka lat temu. Nie bez powodu. Z jego pomocą możemy stworzyć efektywną i efektowną stronę internetową. W swoim założeniu oferuje nam wiele szablonów graficznych o zachęcającym wyglądzie. Jednakże, jak każde narzędzie, także Wix nie jest pozbawiony wad co często powoduje, że decydujemy się na migracja strony z Wix na WordPress. Wykupujemy dostęp do Wix nie zastanawiając się uprzednio czy postawienie strony na tej platformie umożliwi nam późniejszy rozwój swojej witryny. Nie będziemy się rozpisywać o zaletach i wadach kreatora Wix. Faktem jest, że posiada on wiele ograniczeń, które uniemożliwiają dalszy rozwój strony internetowej. Dlatego też bardzo często decydujemy się na przeniesienie się na CMS, który nie będzie dokładał naszych ograniczeń.

Najczęściej migracja strony z Wix na WordPress nie nastręcza wielu problemów. W szczególności, gdy strona jest prosta i nie mamy do przeniesienia dużej ilości elementów.  Gorzej jeżeli strona jest znacznie bardziej rozbudowana i posiadasz na niej, np. bloga. Wix nie jest platformą typu OpenSource, nie masz więc dostępu do plików swojej strony, które mógłbyś po prostu pobrać i wrzucić na własny serwer. To największy problem w sytuacji gdy myślisz o zmianie. Korzystając z pomocy profesjonalistów możesz dokonać migracja strony z Wix na WordPress bez utraty wcześniej publikowanych treści.

Dlaczego WordPress?

agencja interaktywna wordpressWordPress jest obecnie na szczycie listy trzech, najczęściej, używanych systemów do budowania stron internetowych na świecie. Na drugim miejscu znajduje się Joomla, a podium zamyka Drupal. Każdy z wymienionych systemów jest darmowy i powszechnie dostępny do pobrania i zainstalowania na hostingu. Każdy z nich jest także wyposażony w dodatki, które usprawniają działanie strony i dają możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlaczego migracja strony z Wix na WordPress jest korzystny, rozwiązaniem, a sam program stanowi obecnie numer 1? Ogromnym atutem WordPressa jest systematyczne udoskonalanie i rozbudowywanie systemu i wyposażanie go w dodatkowe edytory, dostępne w postaci wtyczek, których instalacja jest równie banalna. O ile wspomniane edytory budzą kontrowersje wśród profesjonalistów kodujących motywy na zamówienie, dla laika są doskonałym sposobem na postawienie własnego serwisu, który szybko przeistoczy się w estetycznego bloga, sklep internetowy bądź zwykłą wizytówkę.

Zadbaj już dzisiaj o swój biznes!

Wypełnij nasz formularz kontaktowy

Adres email (wymagane):

Treść wiadomości:

 *(wymagane) Korzystając z formularza, podajesz dobrowolnie swoje dane osobowe, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Tomsky Sp. z o.o., NIP: 5862299502, Gdynia 81-572, ul. Lipowa 16b/6, co jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym czasie masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych.