Responsywna strona internetowa

W obecnych czasach klient, w celu przeglądania sieci, używa wielu urządzeń. Robi to na komputerze stacjonarnym, laptopie, telefonie, a także tablecie. W związku z rozwojem technologii warto zadbać więc o to, aby posiadać responsywna strona internetowa, która będzie dostosowana do wymogów każdego z tych urządzeń. Najprościej można ją określić jako stronę, która automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości konkretnych urządzeń za pomocą, których jest przeglądana. Dzięki responsywna strona internetowa nie musimy tworzyć osobnej wersji strony dla komputerów oraz urządzeń mobilnych, gdyż z powodzeniem dostosuje się ona do konkretnych wymogów.

Dlaczego warto zadbać o responsywna strona internetowa?

Responsywna strona internetowa zapewnia nam, przede wszystkim, wygodę użytkowania sieci. To rozwiązanie umożliwia nam pełne wykorzystanie możliwości każdego z urządzeń, z których korzystamy. Co istotne, responsywna strona www dostosowuje się nie tylko do urządzenia, ale i przeglądarki, z jakiej się korzysta – informacje o urządzeniu i przeglądarce są pobierane przez system, dzięki czemu strona automatycznie dostosowuje funkcje niezbędne do działania oraz te dodatkowe, takie jak grafika czy rodzaj czcionki. Czyli dopasowuje wielkość poszczególnych elementów dzięki czemu strona będzie wyświetlała się tak samo dobrze na Firefox czy Internet Explorer. Elementy kilkane, zamieniane są na urządzeniach mobilnych w dotykowe. Oznacza to zmianę wielkości konkretnego punktu na stronie. Wersja na urządzenia mobilne często posiada też mniej grafik i elementów ozdobnych, co zapewnia łatwiejszy i szybszy dostęp do interesujących nas informacji.

Responsywna strona internetowa to ogromna korzyść dla właściciela serwisu, gdyż eliminuje ona konieczność tworzenia kilku wersji tej samej strony. Oznacza to, że oszczędzamy sporo czasu, a także pieniędzy, które możemy zainwestować w rozwój firmy. Pamiętajmy także o tym, że osoby przeglądające internet za pomocą urządzeń mobilnych statystycznie częściej powracają na odwiedzane wcześniej strony.

Skontaktuj się z nami i już dzisiaj zadbaj o swój biznes.

Wypełnij nasz formularz kontaktowy!

Adres email (wymagane):

Treść wiadomości:

 *(wymagane) Korzystając z formularza, podajesz dobrowolnie swoje dane osobowe, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Tomsky Sp. z o.o., NIP: 5862299502, Gdynia 81-572, ul. Lipowa 16b/6, co jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym czasie masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych.