Migracja z Shopfiy na WooCommerce PrestaShop

integracja xml prestashopWiele osób zastanawia się nad tym jak dokonać migracji ze sklepu Shopify na inny silnik sklepowy. Te proces wcale nie musi być trudny i czasochłonny. Zacznijmy od tego czym jest platforma Shopify. To platforma dedykowana dla małych średnich i dużych przedsiębiorstw. Działa w modelu SaaS, czyli subskrypcyjnym. Dostajemy dostęp do aplikacji tak długo, jak długo płacimy miesięczny lub roczny abonament. W ramach abonamentu dostajemy koszyk zakupowy, możliwość integracji z wybranymi systemami płatności i dostaw. Możemy również sprzedawać przez social media, prowadzić zintegrowaną kampanię reklamową. Nie wszystkim wystarczą funkcje oferowane przez Shopify. Niektórzy chcą mieć bardziej spersonalizowany sklep. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad przeniesieniem sklepu na WooCommerce bądź PrestaShop.

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Woocommerce to system dedykowany do platformy WordPress. Wtyczka rozszerza naszą stronę o możliwości, które pozwalają na stworzenie własnego sklepu online. W prostych słowach WooCommerce pozwala na uruchomienie sklepu internetowego na platformie WordPress. System WooCommerce posiada wbudowane funkcje, które dadzą nam możliwość uruchomienia sklepu w podstawowej wersji nawet za darmo. Wymaga to jednak pewnych umiejętności technicznych.

Dzięki WooCommerce możemy dodawać produkty do sklepu (wraz parametrami technicznymi takimi jak, waga, kolor, producent, opis oraz zdjęcie). W najprostszej wersji dodasz kupony rabatowe, ustawisz ceny dla różnych form wysyłki oraz usług dodatkowych. Ponadto w prosty sposób określisz podstawowe metody płatności np. przelew bankowy, za pobraniem lub PayPal. Darmowe rozszerzenia dają nam możliwość rozbudowania sklepu oraz zintegrowania do z platformami, takimi jak, Allegro, InPost, Ceneo, systemy księgowe oraz systemy wysyłki. Jeśli więc Twoim celem jest szybkie rozwiązanie w rozsądnej cenie koniecznie weź pod uwagę WordPress rozszerzony o wtyczkę WooCommerce.

Adres email (wymagane):

Treść wiadomości:

 *(wymagane) Korzystając z formularza, podajesz dobrowolnie swoje dane osobowe, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Tomsky Sp. z o.o., NIP: 5862299502, Gdynia 81-572, ul. Lipowa 16b/6, co jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym czasie masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych.

Dlaczego warto wybrać PrestaShop?

Realizacja sklepów Open Source jest mixem wdrożeń pudełkowych i dedykowanych platform. PrestaShop to zaawansowane rozwiązanie zapewniające nam funkcjonalność, stabilność i wydajność sklepu. To jak będzie wyglądał zależy jedynie od Twoich umiejętności! Decydując się na PrestaShop otrzymujemy dostęp do kodu sklepu internetowego dzięki czemu można dokonywać w nim dowolne zmiany – zarówno w wyglądzie, rozkładzie elementów oraz funkcjonalnościach. PrestaShop pozwala na dużą elastyczność w dostosowywaniu sklepu internetowego do Twoich potrzeb, branży i produktów.

Nawet podstawowa wersja PrestaShop daje nam wiele możliwości oraz funkcjonalności niedostępnych na innych platformach eCommerce. Oprócz tego, dostępnych jest wiele modułów rozszerzających możliwości popularnego systemu. Jeżeli natomiast potrzebujesz indywidualnego modułu dla siebie, to jesteśmy w stanie go dla Ciebie stworzyć i zintegrować ze sklepem. Dobrze zoptymalizowany sklep internetowy PrestaShop w połączeniu z odpowiednio dopasowanym do potrzeb serwerem, owocuje w pełni stabilnym, bezpiecznym i wydajnym e-sklepem, który z powodzeniem spełni wymagania wszystkich średnich i dużych przedsiębiorców.

Co musisz wiedzieć o migracji

Dzięki nam możesz błyskawicznie przenieść swój sklep z Shopify do WooCommerce bądź Presty. Nasza pomoc jest najlepszym sposobem migracji wszelkich danych, zapewniamy pełną aktualność witryny.

Co możesz przenieść na nowy sklep?

  • Produkty i kategorie
  • Zamówienia
  • Informacje o klientach i pracownikach
  • Rabaty i kupony
  • Podatki
  • Dane lokalizacyjne
  • SEO

Twoi klienci nawet nie zauważą, że sklep został zaktualizowany lub zmigrowany, ponieważ cały proces jest bardzo szybki.

Adres email (wymagane):

Treść wiadomości:

 *(wymagane) Korzystając z formularza, podajesz dobrowolnie swoje dane osobowe, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Tomsky Sp. z o.o., NIP: 5862299502, Gdynia 81-572, ul. Lipowa 16b/6, co jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym czasie masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych.